logo

 

درگاه پرداخت واسط سنترال پی


سنترال پی با به کار گیری افراد حرفه ای و مجرب در زمینه تجارت الکترونیک ، این افخار را دارد ، که به هم میهنان عزیز کشورمان ، خدمات نوین بانکی را زیر نظر قانون کسب کار تجارت الکترونیک و طبق سیاست های کاری و قوانین کاری ، ارائه دهد و تمامی مجوز های لازم را دارا میباشد.


info@centeralpay.com
centeralpay@gmail.com
09100866538

مراحل پرداخت با درگاه پرداخت اینترنتی

پرداخت با درگاه پرداخت اینترنتی
مراحل پرداخت با درگاه پرداخت اینترنتیReviewed by centeralpay on Oct 6Rating: 5.0مراحل پرداخت با درگاه پرداخت اینترنتی

در این قسمت در مورد مراحل استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی صحبت میکنیم. برای شروع بحث ابتدا باید در نظر داشت که که استفاده از درگاه بانکی به دو دسته تقسیم میشوند. استفاده ی فروشنده و مشتری. ابتدا به مراحلی که فروشنده برای استفاده باید طی کند می پردازیم. کاربر پس از ایجاد سایت خود و قرار دادن کالا و یا خدماتی که می خواهد ارایه دهد در سایت خود ابتدا باید ثبت نام اولیه خود را در سایت ارایه دهنده ی درگاه بانکی انجام داده تا بعد از ان بتواند درخواست درگاه پرداخت اینترنتی برای سایت خود کند پس از ان تیم برسی شروع به بررسی سایت و اجناس و خدمات ان از نظر قانونی بودن و حقیقی بودن میکنند پس از بررسی اگر مشکلی نبود درگاه پرداخت اینترنتی برای سایت وی فعال میشود پس از ان کاربر باید اطلاعات حساب خود را وارد کند قطعا این حساب باید به نام خود شخص بوده باشد تا تایید شود بعد از طی تمامی مراحل کاربر با استفاده از ماژول هایی که وجود دارد به راحتی میتواند از درگاه پرداخت اینترنتی خود استفاده کند.

حال به چگونگی استفاده ی کسی که میخواهد با درگاه پرداخت اینترنتی خرید کند می پردازیم. شخص پس از انتخاب محصول مورد نظر خود از اینترنت با افزودن ان به سبد پرداخت اجناس خود را فاکتور کرده و قیمت نهایی را مشخص میکند سپس با کلیک بر رویخرید وارد صفحه ای میشود که در ان شناسه ی پرداخت و مبلغ وجود دارد البته لازم به ذکر است که این قسمت در همه ی سایت ها وجود ندارد ولی در سایت های معتبر و رسمی شما این صفحه را خواهید دید پس از ان وارد صفحه ی پرداخت میشوید که در ان اطلاعات کارت و و مشخصات را وارد میکنید علاوه بر ان این صفحه دارای اطلاعاتی از جمله کد پذیرنده و لوگوی بانکی که درگاه بانکی به ان وصل است وجود دارد همچنین این صفحه متعلق به شاپرک می باشد که همان طور که میدانید شاپرک مسئول خدمات بانکی الکترونیک میباشد.

برای مطمئن شدن از این صفحه نیز میتوانید با مشاهده ی ادرس این صفحه به اطمینان خاطر رسیده و اطلاعات کارت خود را وارد کنیدو بعد با فشردن کلید پرداخت، پرداخت را انجام داده و وارد صفحه ای شوید که تمامی مشخصات پرداخت از جمله شماره پیگیری و کد تراکنش و… را به شما میدهد و بعد از ان به صورت اتوماتیک به سایتی که از ان خرید کرده اید برگشت داده میشوید و خرید شما تکمیل میشود. با استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی و کد پیگیری که به شما میدهد به راحتی میتوانیید خرید خود را پیگیری و اگر به وشکلی برخورد کردید از ان استفاده کنید.

در سیستم درگاه پرداخت اینترنتی کسی که درگاه را برای سایتش خریداری کرده است با استفاده از شماره پیگیری ریز حساب های خود را میتواند داشته باشد علاوه بر ان با استفاده از پنل کاربری و شماره تراکنش خود نیز تمامی تراکنش های موفق و ناموفق خود را مشاهده میکند . در این بین زمانی که درخواست تسویه میدهد پس از تسویه یک تراکنش برای او ثبت میشود به عنوان تراکنش خروجی تا با استفاده از ان بتواند حتی حساب کتاب های موجودی خود در سایت را نیز داشته باشد و در هر لحظه از موجودی دقیق و تراکنش های خود مطلع باشد.

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.